Výhody a nevýhody bezsáčkových vysavačů

Bezsáčkové vysavače mají své zastánce, kteří na ně nedají dopustit, ale také odpůrce, jenž tíhnou ke klasice a dají přednost pravidelné výměně sáčků. My jsme dali dohromady seznam hlavních plusů a mínusů bezsáčkových vysavačů a názor si udělejte sami. Pokud jej tedy ještě nemáte.

Jedním z důvodů, proč si lidé bezsáčkové vysavače pořizují, je úspora za nákup náhradních sáčků. Sáčky do vysavače nepatří k nejlevnějším položkám a často pokoří stokorunovou hranici. Jestliže vysáváte denně, může to být v peněžence znát. U bezsáčkových vysavačů tento výdaj samozřejmě odpadá.

Přečtěte si:  Zdravá strava

S bezsáčkovým vysavačem se snadno manipuluje.  Nádobu stačí po vysypání lehce umýt a můžete pokračovat v práci. Na druhou stranu nádobku musíte vyprazdňovat po každém vysávání a párkrát do měsíce je nutné ji pořádně vymýt.

Bezsáčkový vysavač je vhodný do rodiny alergiků. Díky kvalitní filtraci zůstává všechen prach ve vysavači, tudíž nečistoty neunikají zpět do ovzduší. Tohle ovšem platí jen u dražších vysavačů, levnější verze kvalitní filtraci postrádají a prach míří zpět do ovzduší.

Bezsáčkové vysavače bývají vybaveny cyklónovou jednotkou, která je zárukou kvalitního a účinného vysávání. Ovšem mnohdy nepraktické vysypávání nádobky může váš dobrý pocit z ještě lépe odvedené práce zhatit. Naštěstí se výrobci snaží tento nešvar bezsáčkových vysavačů odstranit a práce s moderním vysavačem je snadnější než dříve.

Přečtěte si:  Jak jsme vybavovali byt novým nábytkem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *