Zárukou pohodového spánku jsou kvalitní matrace

Ač se to tak na první pohled nemusí zdát, člověk ze svého života proleží více než jednu třetinu v posteli, tvrdí vědci. Není důvod jim nevěřit. Za předpokladu, že dospělý člověk by měl spát minimálně 6-7 hodin denně. U dětí a seniorů to jistě bude více.

Spánek sám o sobě ovšem nestačí k tomu, abychom si pořádně odpočinuli a načerpali síly. Je k tomu zapotřebí i kvalitní postel a hlavně matrace. Pořídit si jedny z nejkvalitnějších na trhu můžete třeba hned v internetovém obchodě Lirashop.cz.

Dobře se vyspat znamená pro každého člověka mnoho

Díky kvalitnímu spánku jsme schopni se ráno probrat k životu bez větší námahy a po nezbytných hygienických procedurách a zdravé snídani okamžitě začít fungovat. Intenzivní, ničím nerušený spánek závisí hned na několika faktorech.

V první řadě jde o samotné místo, respektive ložnici a její celkové umístění v domě nebo v bytě. V této souvislosti se nezřídka hovoří o takzvaných rušivých zónách, ve kterých se podle některých specialistů vyskytuje nadměrné elektromagnetické vlnění či jiné negativní vlivy.

Dalšími atributy, na které bychom měli brát zřetel, jsou výběr postele. Ta by měla být rozhodně delší a širší než je naše tělo. Asi těžko se dobře vyspíte, když vám budou nohy trčet z postele ven nebo je budete muset mít skrčené pod bradou v případě, že vaše postel má čelo. Tím co ale dokáže příjemný spánek rozhodně podpořit a je tou úplně nejdůležitější věcí, jsou kvalitní matrace do postele.

Přečtěte si:  Hledáte inspirace pro novou kliku k vašim dveřím?

Také při výběru matrací je dobré se velice dobře zamyslet a zcela jistě si nepořídit ty, které vám jako první padnou do oka. Musejí totiž v první řadě padnout jako ulité vašemu tělu. Jejich pestrý výběr nabízí internetový obchod Lirashop.cz s tím, že při nákupu nad tisíc korun vám zboží doručí tam, kam potřebujete zcela zdarma.

Každá matrace má typizovanou velikost

Ta je v zásadě označena třemi rozměry, délkou, šířkou a tloušťkou. Každopádně na matracích bychom šetřit neměli. Není totiž nic horšího, než se ráno probudit do nového dne s bolestmi za krkem, zad nebo dokonce hlavy. Nekvalitní či až přespříliš levné matrace v posteli mohou být velmi častou příčinou nezdravého či často přerušovaného spánku, jak poznamenávají například specialisté na stránkách online magazínu Zdravě.cz.

Výběru matrací by pak měli nadměrnou pozornost věnovat zejména osoby s rozličnými zdravotními potížemi, právě jim jsou na trhu dnes již zcela běžně k dispozici zdravotní matrace.

Zdravotní matrace

Matrace označované jako „zdravotní“ splňují požadavky předepsané státem a bylo na ně vydáno osvědčení příslušných akreditovaných osob (zkušeben) o zařazení mezi zdravotnické prostředky. Zdravotní matrace podléhají klinickým testům a jsou certifikovány pro použití zdravotní péče v České republice Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Pokud si s výběrem nevíte rady, je nanejvýš žádoucí obrátit se přímo na prodejce, který má o výrobku detailní informace a je schopný vám poskytnout i řadu doporučení na to, jak s matrací zacházet, jak a za jakých podmínek ji používat, a nebo, jak ji čistit.

Přečtěte si:  Zdravá strava

Na odpovídající vybavení postele bychom pak měli myslet zejména u osob ve vývinu, tedy dětí, dále pak osob starších, hendikepovaných či pak zejména s různým stupněm snížené mobility.

Antidekubitní matrace

I na osoby, pro které je postel nutností, protože jsou jakkoliv omezeny v pohybu, dnešní výrobci matrací myslí. Právě pro ně jsou určeny takzvané antidekubitní matrace. Vyvinuty jsou ze speciálních materiálů a díky své konstrukci zabraňují vzniku takzvaných proleženin, zejména u lidí trvale upoutaných na lůžko. Antidekubitní matrace je možné používat také preventivně, nejen po té, když již u člověka proleženiny vznikly.

Pestrá nabídka matrací přesně na míru vašim potřebám sice na jednu stranu dělá z výběru nesnadný proces, na druhou stranu je dobré si uvědomit, to podstatné, pořádná matrace vám dokáže zajistit zdraví a nerušený spánek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *