Zdravá strava

Udržet si trvalé zdraví není nic jednoduchého. Jen si vzpomeňte, jak často nás během celého roku trápí různá nachlazení, pokašlávání a „rýmičky“, čas od času se přidá něco vážnějšího, co nás přinutí ulehnout do postele. Kromě toho stále něco pobolívá, jednou je to koleno, potom záda. Aby toho nebylo málo, jsme unavení, cítíme se vyčerpaně a stres si vybírá svou daň. Co s tím? Můžeme vůbec něco udělat pro zdraví? Ale jistě, a není toho málo. A začít se dá klidně rovnou teď, abychom se už zítra cítili o něco lépe.

Zdravější strava

Jistě víte, že živit se každý den polotovary nebo rychlým občerstvením z ulice není právě nejzdravější varianta. Jestli vám však není lhostejné, co do sebe denně ládujete, pak zkuste jednu drobnou změnu: před každým jídlem se zamyslete, zda opravdu máte chuť na pokrm ležící před vámi na talíři. Možná se z hladu „odbýváte“ sladkými tyčinkami nebo si kupujete lákadla nabízená v pouličních pekárnách. Není však nic složitého se v těchto situacích trochu zamyslet, vybrat si něco zdravějšího, místo sladké pochutiny zvolit ovoce a hamburger nahradit třeba celozrnnými sušenkami. Přemýšlejte, vnímejte své tělo. Zjistíte, že si samo říká, co chce.

Přečtěte si:  Výhody a nevýhody bezsáčkových vysavačů

Uvolnění a relax

Možná neholdujete sportu a i když tušíte, že občasné cvičení neuškodí, nějak nikdy nezbude čas? Zauvažujte, zda za tím vším nestojí zbytečné předsudky. Pohyb a sport nemusí být spojen jen s fyzickou námahou, vyplazeným jazykem a propoceným tričkem. Zkuste například zajít čas od času do bazénu a zaplavat si. Nemusí jít o žádný fyzický výkon, stačí si uvolnit svaly a vyčisti si hlavu pomalým pohybem ve vodě. Podobně poslouží i nejrůznější masáže. Neodkládejte to, co si zasloužíte! Jestliže se vám nechce hýbat se vlastní silou, nechce profesionály, ať na vašem těle zapracují a pomohou vám dát se znovu do kupy.

Existuje tolik věcí, které pro zdraví můžeme udělat, a všechny zdaleka nejsou jenom namáhavé, ne zrovna chutné nebo dokonce nepříjemné. Najděte si to, co vám bude příjemné, a rádi se k tomu budete vracet.nikam daleko, ale samozřejmě se dá pěstovat i jako okrasná rostlina na zahradách a například i balkonech. Hodí se však spíše na skalku, potřebuje také kromě jiného hodně světla a tepla. Pokud si ji chceme nasušit pro budoucí použití, sbíráme celou rostlinu – včetně natě, listů a květu. Teplota sušení nesmí přesáhnout hranici pětatřiceti stupňů Celsia. A kdy vlastně roste? V přírodě se s ní setkáme mezi květnem a srpnem, s koncem léta pak bohužel odkvétá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *